Wielkopolska Izba Rolnicza
Wielkopolska Izba Rolnicza

Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich
w Wielkopolsce

5 listopada w Ośrodku Kultury Leśnej Gołuchowie miało miejsce podsumowanie VII edycji Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce. Celem Konkursu jest promocja turystyki na obszarach wiejskich oraz zwrócenie uwagi na walory krajobrazu przyrodniczego i kulturowego Wielkopolski.

Konkurs

Podczas uroczystości ogłoszone zostały wyniku konkursu a jego laureaci otrzymali nagrody z rąk Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego. W spotkaniu uczestniczyli m.in. poseł a zarazem Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotr Walkowski, Starosta Pleszewski Michał Kalarus oraz przedstawiciele władz samorządowych i właściciele obiektów, biorących udział w konkursie.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 65 obiektów. Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Marka Bera Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego dokonała oceny i przyznała nagrody w trzech kategoriach:

  • Gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym,
  • Obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim,
  • Obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujące tradycje i walory wsi.
Konkurs

Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce organizowany jest od 2007 roku z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Wielkopolskiego Towarzystwa Agroturystyki I Turystyki Wiejskiej.

Wyniki Konkursu zawiera załączona poniżej tabela.


VII EDYCJA KONKURSU NA NAJLEPSZY OBIEKT TURYSTYKI NA OBSZARACH WIEJSKICH W WIELKOPOLSCE – 2013


I KATEGORIA - Gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym.


I MIEJSCA NIE PRZYZNANO

1

II MIEJSCE
6 000 ZŁ

GACÓWKA Danuta i Jarosław Gacek
Skrzynki
ul. Poznańska 5
62 – 035 Kórnik
www.gacowka-kornik.pl

Powiat Poznański/Gmina Kórnik

2

III MIEJSCE
4 000 ZŁ

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE
OBERŻA POD SZALONYM KONIEM
Józef Napierała
Lipka Wielka 28
Lwówek 64 – 310

Powiat Nowotomyski/Gmina Lwówek


II KATEGORIA - Obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim.

3

I MIEJSCE
10 000 ZŁ

CHATA OLENDERSKA Alicja Gabriela Godawa
Przyborowo 2 62-262 Fałkowo
www.chata-olenderska.pl

Powiat Gnieźnieński /Gmina Łubowo

4

II MIEJSCE
6 000 ZŁ

DREWNIANA ZAGRODA
DOM WAKACYJNY Robert Hybiak
Jaszkowo 25
63 – 112 Brodnica
www.drewnianazagroda.pl

Powiat Śremski /Gmina Brodnica

5

III MIEJSCE
4 000 ZŁ

DWÓR AUGUSTA CIESZKOWSKIEGO W WIERZENICY
Witold Kundzewicz
ul. Podjazd 15
62-006 Wierzenica-Kobylnica
www.dwor-wierzenica.pl

Powiat Poznański /Gmina Swarzędz

6

WYRÓŻNIENIE

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE MALWA Jerzy Klejna
Tarnowa 116
62 – 740 Tuliszków
www.agro-malwa.pl

Powiat Turecki /Gmina Tuliszków


III KATEGORIA - Obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujące tradycje i walory wsi.

7

I MIEJSCE
10 000 ZŁ

DWÓR MYŚLIWSKI USTRONIE Maciej Barton
Trzebień 73
63 – 645 Łęka Opatowska
www.dwormyśliwski.pl

Powiat Kępiński /Gmina Łęka Opatowska

8

II MIEJSCE
6 000 ZŁ

GOSPODARSTWO GOŚCINNE
„RYCERSKA STANICA” Beata Nowotnik – Stachurska
Korwin 33
62 – 400 Słupca
www.rycerska-stanica.pl

Powiat Słupecki/Gmina Słupca

9-11

III MIEJSCE
4 000 ZŁ

Ex aequo:


KIDS FARM Ewa Paul
Przecław
ul. Długa 27 64 – 514 Pamiątkowo
www.kidsfarm.pl

Powiat Szamotulski /Gmina Szamotuły,

MUZEUM STOLARSTWA I BISKUPIZNY
Marek Hałas, Fundacja Ziemi Krobskiej im. prof. Rajmunda Teofila Hałasa
ul. Ogrodowa 13
63-840 Krobia
www.muzeumkrobia.pl

Powiat Gostyński /Gmina Krobia,

IZBA PAMIĘCI WSI, MŁYNARSTWA I ROLNICTWA
Gmina Kleczew
ul. Wilczyńska 14 62 – 541 Budzisław Kościelny

Powiat Koniński /Gmina Kleczew

12

WYRÓŻNIENIE

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE
U KAZIA
Waldemar Lewandowski
Czeszewo ul .Leśna 71 62 – 322 Orzechowo
www.ukazia.pl

Powiat Wrzesiński /Gmina Miłosław


WYRÓŻNIENIE SPECJALNE za ocalenie dziedzictwa kulturowego i przywrócenie świetności wiejskim siedzibom ziemiaństwa zamieszkującego Wielkopolskę.

13

RESTAURACJA PAŁAC TŁOKINIA
Piotr Mazek
ul. Kościelna 46
Tłokinia Kościelna
62 – 860 Opatówek

Powiat Kaliski /Gmina Opatówek

14

PAŁACYK KOSIŃSKICH Iwona Wilczopolska-Czerlonek
Połażejewo 11
63 – 000 Środa Wielkopolska
www.palacyk.archiwum-info.pl

Powiat Średzki /Gmina Środa Wielkopolska


NAGRODA SPECJALNA 9 000 ZŁ

15

NADWARCIAŃSKA ROWEROWA WIOSKA. Rowerem wzdłuż Warty.

Rada Sołecka wsi Spławie
Spławie

Powiat Wrzesiński /Gmina Kołaczkowo


Katarzyna Strzyż
Biuro WIR w Ostrowie Wlkp.