Tradycyjnie w okresie przestoju w pracach polowych Wielkopolska Izba Rolnicza, wspólnie z partnerami instytucjonalnymi i społecznymi oraz pod patronatem MRiRW, organizuje cykl spotkań dla rolników pod nazwą "Wielkopolskie Fora Rolnicze". Spotkania odbywać się będą w I kwartale 2020 roku w poszczególnych powiatach naszego województwa. Będzie to już trzynasta edycja cyklu forów.

Fora rolnicze to inicjatywa dobrze znana i doceniana w Wielkopolsce. Fora kierowane są do rolników, producentów i przedstawicieli instytucji działających w obszarze rolnictwa, stwarzając możliwość bezpośredniego kontaktu oraz będąc jednocześnie płaszczyzną do wymiany informacji. W każdym forum weźmie udział ok. 100 osób.


Tematyka tegorocznego cyklu forów koncentrować się będzie wokół następujących zagadnień:

Do zaproponowanej tematyki mogą dochodzić kwestie lokalne, które wynikają ze specyfiki rolnictwa danego subregionu, produkcji czy też podmiotów, z którymi rolnicy współpracują.

Do współpracy przy organizacji forów zapraszamy instytucje, które na co dzień pracują na rzecz rolnictwa, w tym: wielkopolskie oddziały ARiMR, KOWR, KRUS, Wojewódzki Inspektorat Weterynarii, WIORiN, WODR w Poznaniu, Stację Chemiczno-Rolniczą, PZŁ, związki branżowe, parlamentarzystów, WUW, UMWW, gminy i powiaty z terenu Wielkopolski, lokalne grupy działania, WAZE, SSWW, KGW, OSP i inne. O patronat wystąpiliśmy do Jana Krzysztofa Ardanowskiego – Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w poszczególnych spotkaniach. Harmonogram forów będzie na bieżąco aktualizowany na naszej stronie internetowej pod adresem wir.org.pl. Szczegółowych informacji udzielają oraz zapisy uczestników prowadzą nasze Biura Powiatowe, do których kontakty dostępne są na stronie: wir.org.pl/biurawir/

Biuro WIR, Poznań

Powrót