10-06-2019 r.

Wielkopolskie Targi Rolnicze Sielinko 2019

W miniony weekend na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Sielinku już po raz kolejny odbyło się jedno z ważniejszych rolniczych wydarzeń w zachodniej części Wielkopolski - XXVI Wielkopolskie Targi Rolnicze, Dni Pola, II Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych oraz XXV Wystawa Zwierząt Sielinko 2019.

W uroczystym otwarciu Wielkopolskich Targów Rolniczych w Sielinku wzięli udział wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki oraz dyrektorzy podległych mu jednostek działających na terenie województwa wielkopolskiego, w tym ARiMR i KOWR-u. Nie zabrakło także przedstawicieli Wielkopolskiej Izby Rolniczej oraz szefów organizacji zrzeszających rolników. Wszystkich gości powitała Wiesława Nowak, dyrektor WODR w Poznaniu - organizator targów.

Podczas targów zaprezentowano szeroką ofertę firm działających w branży rolniczej. Można było odwiedzić stoiska ze sprzętem rolniczym, stoiska firm paszowych, nawozowych oraz ze środkami do produkcji rolnej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również punkty firm sprzedających przydomowe oczyszczalnie ścieków, producentów kotłów na paliwa ekologiczne oraz stoiska z fotowoltaiką.

Wśród licznych stoisk nie mogło zabraknąć również punktu informacyjnego Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Jak zawsze rozdawano tutaj prasę rolniczą oraz odpowiadano na pytania rolników, które w tym roku często związane były z lipcowymi wyborami do izb rolniczych. Nasze stoisko odwiedził również wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki, który podczas oficjalnego otwarcia targów w Sielinku powiedział: „Wielkopolska to rolnictwo wysokiej jakości i rolnicy, którzy prowadzą produkcję roślinną i zwierzęcą na odpowiednim poziomie. Wystawy zwierząt hodowlanych i targi rolne to moment na podsumowanie, zebranie tego, co do tej pory zrobiliśmy i spotkanie się”.

Na II Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych oraz XXV Wystawie Zwierząt Sielinko zaprezentowano ponad 850 zwierząt, w tym bydło, konie, owce, kozy i króliki.

W Sielinku odbyły się także Dni Pola, podczas których zaprezentowane zostały poletka demonstracyjne zbóż jarych, ozimych, rzepaku ozimego, oraz roślin strączkowych.

Jak co roku, odwiedzający targi mogli skorzystać również z części kiermaszowej, gdzie sprzedawano meble ogrodowe, sprzęt ogrodniczy, sadzonki kwiatów, drzewka oraz krzewy ozdobne.

Mirosława Żurek


Powrót