19-02-2019 r.

Konkurs na najlepszy obiekt turystyki
na obszarach wiejskich w Wielkopolsce


Rusza kolejna XIII już edycja Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce, organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.


Konkurs adresowany jest do właścicieli obiektów turystyki wiejskiej zlokalizowanych na terenie Wielkopolski. Celem Konkursu jest promocja obiektów, w których właściciele dbają o utrzymanie wiejskich klimatów, rodzinnej, a nie tylko hotelowej gościnności, serwują smaczne lokalne potrawy, dbają o to co jest unikatowe, co może zaoferować tylko wieś. Przez ostatnie dwanaście lat do konkursu zgłosiło się ponad 500 obiektów z całej Wielkopolski, do tej pory nagrodzono lub wyróżniono łącznie blisko 190 obiektów turystycznych.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zgłosić obiekt w ramach trzech kategorii:

  1. Gospodarstwo agroturystyczne funkcjonujące w gospodarstwie rolnym.
  2. Obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim.
  3. Obiekt na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym itp. wykorzystujący tradycje i walory wsi.

Zgłoszenia można składać do 30 kwietnia 2019 roku. Właściciele obiektów mogą do konkursu zgłaszać się samodzielnie lub za pośrednictwem wskazanych w regulaminie podmiotów, w tym Wielkopolskiej Izby Rolniczej. W naszych Biurach Powiatowych istnieje możliwość uzyskania szczegółowych informacji oraz pomocy przy przygotowaniu zgłoszenia. Dla laureatów konkursu i wyróżnionych przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe o łącznej wartości 88 000 zł (suma nagród we wszystkich kategoriach konkursowych).

Obsługę konkursu prowadzi Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Zgłoszenia należy nadsyłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi, al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań z dopiskiem „KONKURS AGROTURYSTYCZNY”.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie, w arkuszu zgłoszenia obiektu, kryteriach oceny oraz na stronie internetowej www.umww.pl

Do pobrania:

Opracowanie: Katarzyna Strzyż

Powrót