19-10-2018 r.

Młodzi rolnicy z Wielkopolski na spotkaniu z Premierem RP


„Młoda Polska Wieś”- takie hasło towarzyszyło spotkaniu młodych rolników z Prezesem Rady Ministrów Mateuszem Morawieckim, które miało miejsce 16 października 2018 r. w kancelarii premiera. Wśród licznych delegacji w spotkaniu wzięła także reprezentacja młodych rolników z Wielkopolski. Zarząd KRIR reprezentował Prezes Wiktor Szmulewicz oraz Wiceprezes Mirosław Borowski. Obecni byli także przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi: sekretarz stanu Szymon Giżyński, podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki oraz podsekretarz stanu Rafał Romanowski.

Zdaniem Prezesa Rady Ministrów polskie rolnictwo ma przed sobą ogromną przyszłość, a ze względu na jego znaczenie dla bezpieczeństwa żywnościowego Polski, państwo powinno wspierać polską wieś. Dlatego, jak podkreślił premier rząd proponuje rozwój projektu „Plan dla wsi”, w którym priorytetową rolę odgrywa:

Dla szefa rządu bardzo ważna jest bezpośrednia współpraca z młodymi rolnikami, którym tak jak i władzy zależy, aby polskie rolnictwo było konkurencyjne.

W ramach podziękowań dla rolników za patriotyzm gospodarczy i wiarę w polską wieś Prezes Rady Ministrów przygotował upominek nawiązujący do odzyskania przez Polskę niepodległości – polską flagę biało-czerwoną.

W ramach spotkania z Premierem odbyła się również dyskusja na temat problemów z jakimi spotykają się producenci rolni w codziennej pracy.

Maria Deresińska

Powrót